wtorek, 6 kwietnia 2021

,,Weekend" Sherri Smith


Tytuł oryginału: The Retreat

Wspólny weekendowy wypad ma być idealną okazją by Katie lepiej poznała Ellie, swoją przyszłą bratową. Katie, była gwiazda cieszącego się dużo popularnością serialu dla młodzieży, ma za sobą załamanie nerwowe po którym nie umie dojść do siebie. Jest alkoholiczką żyjącą z dnia na dzień, bez pomysłu co dalej móc ze sobą zrobić. Ellie to jej przeciwieństwo - idealna artystka, rozwijająca firmę wytwarzającą biżuterię i wkraczająca na drogę do sukcesu. Dzięki pobytowi w Ustroniu mają się lepiej poznać i może zaprzyjaźnić. Ale już pierwszego dnia wszystko zaczyna iść nie tak jak trzeba bo Katie zaprasza także przyjaciółki z czasów studiów Ariel i Carmen. Każda z kobiet skrywa swoje sekrety a pobyt w Ustroniu zamiast oczekiwanego relaksu staje się dla nich przestrzenią do realizacji celów, dużo bardziej mrocznych celów.

Sherri Smith zabiera czytelnika w emocjonująca i trzymającą w napięciu podróż. Wytrawni znawcy thrillerów psychologicznych mogą mieć podejrzenia jak potoczy się akcja ale i tak bieg wydarzeń może ich zaskoczyć. Autorka prawie od pierwszych stron buduje napięcie, przede wszystkim dzięki bardzo zróżnicowanym postaciom. Katie, główna bohaterka ma ogromny bagaż doświadczeń - głównie tych złych a jej sposób postępowania jest niejednoznaczny i budzi kontrowersje. Ellie to jej przeciwieństwo - idealna, zdystansowana, prawdziwa angielska dama. Jej postawa jest tak perfekcyjna, że zaczyna budzić wątpliwości czy na prawdę to co widać jest realne. Ariel, to dziewczyna silnie szukająca akceptacji i miłości, przez to pakująca się w skomplikowane relacje i łatwo ulegająca wpływom i manipulacjom. Natomiast Carmen pracuje jako opiekunka społeczne i jest jedyną żywicielką rodziny. Przepracowana i pozbawiona złudzeń próbuje znaleźć sposób by odmienić swoje życie. Bohaterki, już na pierwszy rzut oka, to mieszanka wybuchowa. Muszą pojawić się tarcia i nieporozumienia ale nikt chyba nie był w stanie przewidzieć tego co się stanie.

Od początku czuć, że COŚ musi się stać. Ktoś będzie cierpiał. Pytanie brzmi kto i dlaczego. Pojawiają się wskazówki, poszlaki, podsuwane są błędne hipotezy. Wychodzą na jaw skrywane sekrety i nikt nie jest taki, za jakiego chciałby uchodzić. Wszystko komplikuje się w najgorszy możliwy sposób. Z każdą kolejną stroną napięcie narasta zmierzając w ekspresowym tempie do punktu kulminacyjnego. Ale i tak na poznanie wszystkich odpowiedzi przyjdzie poczekać do końca.

 

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka!

 

  p.s. WYZWANIE 2021 - Przeczytaj tyle ile masz wzrostu: 124,5 cm - 2,7 cm = 121,8  cm.

 

1 komentarz:

  1. Interesująca książka. Lubię thrillery psychologiczne, zawsze mnie zaskakują. Ciekawi mnie co takiego mogło się wydarzyć pomiędzy kobietami. Bo ich charaktery to mieszanka wybuchowa. Już sama relacja Katie i Ellie brzmi intrygująco, takimi są przeciwieństwami.

    OdpowiedzUsuń