środa, 18 stycznia 2017

,,Przybić piątkę" Janet Evanovich

Tytuł oryginału: High Five

Szalony ekspress znany jako Stephanie Plum wcale nie zwalnia. Wręcz przeciwnie, chociaż w Trenton panuje stagnacja i zaczyna brakować niestawiających się, ona jak magnez przyciąga kolejne kłopoty. Tym razem do swojego CV może dopisać poszukiwanie zaginionego wujka Freda, bycie szoferem pewnego szejka oraz pracę w firmie sprzątającej. Ale niech was nie zmyli pozorna nuda, w końcu nie bez kozery otrzyma przydomek ,,Bombowej Łowczyni Nagród". Tam gdzie Stephanii tam zawsze się dużo dzieje a i wybuchy ... śmiechu gwarantowane. Atmosferę podgrzewa jeszcze dodatkowo dwóch przystojniaków.

Czy potrzeba lepszej rekomendacji, żeby sięgnąć po ,,Przybić piątkę"? Chyba nie. Każdy, kto choć raz spotkał się z szaloną ferajną z Trenton (tak jak ja) będzie tam wracał. Tutaj także Evanovich kopiuje triki z poprzednich części ale wszystko umiejętnie doprawia dużą dawką humoru i akcji. Nowi bohaterowie, którzy pojawiają się na horyzoncie idealnie wpasowują się w ramy powieści i dodają fabule świeżości oraz nowej dawki dziwnych zdarzań.

Uwielbiam Stephanie Plum. Każda kolejna część jest dla mnie niczym kolejny odcinek ulubionego serialu. Już nie mogę doczekać się ,,Szóstki". Zachęcam!

2 komentarze:

  1. Ja się zagubiłam przy siódmej części :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zawsze można ma wrócić:) Ta banda zawsze jest tak samo szalona:)

    OdpowiedzUsuń