środa, 2 marca 2016

,,Powrót do Daringham Hall" Katryn Taylor

 Tytuł oryginału: Daringham Hall - Das Erbe

Czyż można nie lubić baśni? Szczególnie tych osadzonych w malowniczej scenerii, gdzie splatają się potężne uczucia, skrywane są wielkie tajemnice a bohaterzy są piękni, młodzi i gotowi stawić czoła największym przeszkodom i uparcie walczyć o to co im się należy? Według mnie, nie można przejść obojętnie obok takiego zestawu. Gwarantuje on, że historia nas pochłonie i sprawi, że oderwiemy się od szarej, zimowej rzeczywistości.

Tak jest i tutaj. ,,Powrót do Daringham Hall" to pierwszy tom trylogii koncentrującej się na Benie Sterlingu. Swoim pojawieniem burzy on spokój sielskiej angielskiej prowincji, twierdząc, że jest starszym synem Ralpha Camdena i uzurpując sobie prawo do rodowego dziedzictwa. Zachowaniem mężczyzny kieruje jednak pragnienie zemsty na rodzinie Camdenów i odpłacenie za krzywdy jakie doznała z ich strony jego matka.

,,Powrót do Daringham Hall" to bardzo subtelna opowieść. Pomimo szybko następujących, kolejnych czasem dramatycznych zwrotów akcji nic nie wybija jej z przyjętych ram. Delikatnie i raczej spokojnie sportretowane są uczucia bohaterów. Brakowało mi trochę więcej ognia, pasji, szalejącej namiętności co lepiej oddawałoby uczucia bohaterów. Zamiast tego jest typowy angielski dystans. Sama fabuła jest jednak ciekawa. Stare domostwo skrywa sporo tajemnic, które (mam nadzieję) rozwikłane zostaną w kolejnych tomach a i Ben oraz Kate mają przed sobą długą i trudną drogę do przebycia. Już teraz postawiono przed nimi przeszkody, więc pozostaje mieć nadzieję, że ich miłość pokona wszystko a oni sami podejmą właściwe decyzje.

Jak na pierwszy tom, historia wypadła całkiem nieźle. Dobre zarysowała fabułę, nakreśliła intrygę a przede wszystkim zainteresowała i zachęciła do sięgnięcia po kolejne części. Ja na pewno będę wypatrywać.

1 komentarz:

  1. Już nie mogę się doczekać trzeciej części tej serii :)

    OdpowiedzUsuń