poniedziałek, 14 marca 2016

,,Bezcenna miłość" Lisa Kleypas

Tytuł oryginału: Worth Any Price

Lisa Kleypas to nazwisko, które gwarantuje całkiem niezły romans historyczny. Przekonałam się, że w ciemno mogę sięgać po jej powieści i zawsze dostanę nieźle skonstruowaną intrygę, ciekawych bohaterów oraz dużą porcję emocji.

Nick Gentry jest jednym z najlepszych detektywów służących na londyńskim Bow Street. Obdarzony świetnym instynktem, kierujący się żądzą wyzwań i przygód nie waha się podejmować nawet najtrudniejszych i najbardziej wymagających zadań, co sprawia, że otacza go aura tajemniczości i niebezpieczeństwa. Jego najnowsze zadanie to odnalezienie i dostarczenie zaginionej narzeczonej lorda Radnora. Jakież będzie zdziwienie gdy odnaleziona panna, nie będzie zahukanym dziewczątkiem ale zdecydowaną, silną młodą kobietą i to całkiem piękną. Bardzo szybko bohaterowie zbliżą się do siebie ale zanim padną z obu stron słowa ,,Kocham Cię" upłynie jeszcze trochę wody: kilka skrywanych sekretów wyjdzie na jaw, pokonają trochę przeciwności losu oraz przede wszystkim podjęte zostanie trochę postanowień i ważnych decyzji.

Może i cudów nie znajdziemy w powieści ,,Bezcenna miłość" ale trudno zaprzeczyć, że wciąga. I to bardzo. Czyta się świetnie, powieść posiada niezłe tempo, akcja przebiega sprawnie, całość napisana jest łatwym i przyjemnym językiem. Nasi bohaterowie są wyraźnie nakreśleni, mają zdecydowane mocne charaktery co gwarantuje nieuniknione spięcia, nadające koloryt fabule. Oczywiście, dużo miejsca poświęcone jest stronie uczuciowej oraz romansowej. Bardzo plastycznie i zmysłowo ale bez niepotrzebnego wulgaryzmu autorka prezentuje sceny zbliżeń.

,,Bezcenna miłość" to dobra pozycja na zakończenie tygodnia i weekendowy relaks. Zachęcam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz