poniedziałek, 11 stycznia 2016

,,Prowadził nas los" Kinga & Chopin

Ręka do góry, kto nigdy nie marzył o wyruszeniu w podróż dookoła świata. Tak, myślałam! W większości nas siedzi pragnienie aby zobaczyć inne kultury, odwiedzić niezwykłe miejsca, posmakować czegoś nowego. Każdy też rozważa inny sposób podróżowania i mieszkania: dla niektórych ważny jest bezpieczny transport i wygodny nocleg ale są i tacy, którzy na to nie zważają. Dla nich ważna jest przygoda i możliwość spotkania z ludźmi.

Do takich szczęśliwych szaleńców (i to w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu) należą Kinga i Chopin. Dwójka młodych ludzi z Polski, którzy w październiku 1998 roku wyruszyli na swoją wielką wędrówkę. Rzadko korzystali ze zorganizowanego, konwencjonalnego transportu. Najczęściej przemieszczali się dzięki własnemu uporowi i uprzejmości wielu przypadkowych osób. Okrążenie naszego globu zajęło im pięć lat. Pięć lat podróży autostopem.

,,Prowadził nas los" to jedna wielka przygoda. Fascynująca, zapierająca dech w piersi, urzekająca i budząca zazdrość. Zdaję sobie sprawę, że książka stanowi tylko ułamek tego co doświadczyli i widzieli bohaterowie ale i tak ten ułamek zachwyca. Trzeba podziwiać ich odwagę i zapał ale też i ogromną łatwość z jaką przychodzi im opowiadanie o wszystkim. Wydaje się jakby było się wraz z nim najpierw w Ameryce Północnej, Południowej potem Australii i Azji. Ludzie, których spotykali nagle stają się i naszymi znajomymi a ścieżki i drogi naszymi. Dodatkowym atutem są piękne zdjęcia idealnie podkreślające opowieść. Polecam.

p.s. WYZWANIE 2016 - Przeczytaj tyle ile masz wzrostu: 155,6 - 3,0 cm =152,6 cm

1 komentarz: